پراپ تریندیگ و تامین سرمایه برای تریدر های سوده

 

 پراپ تریندیگ چیست؟


پراپ تريدينگ (Prop Trading) برای افرادی كه به دنبال كسب درآمد از بازارهای مالی هستند به حرفه ای در حال رشد تبديل شده است. اين فرآيند بسيار ساده است و فرصت مناسبی برای افراد عاقه مند به تريد و معامله در بازارهای مالی فراهم كرده است.

پراپ تريدينگ در واقع فرصت تريد با ريسك مناسب و هزينه اندك را هم برای مبتديان و هم برای معامله گران حرفه ای به طور يكسان، فراهم می كند.

بسیاری از معاملاتی که در بازار مالی فارکس صورت می گیرد توسط شرکت های بین المللی که دارای حجم عظیمی از منابع مالی هستند انجام می شود. بخش اعظم معاملات در این بازار توسط تریدرهای حرفه ای که سابقه ای چندین ساله در این بازار دارند صورت می گیرد و بخش دیگری از این معاملات توسط آن دسته از کاربرانی که دارای حداقل سرمایه هستند انجام می شود.
در این میان، پراپ تریدینگ شرایطی را به وجود می آورد که همه معامله گران بتوانند از این بازار به کسب درآمد بپردازند. معامله انحصاری (Prop Trading) یا پراپ تریدینگ در واقع زمانی اتفاق می افتد که یک بانک یا شرکت قصد داشته باشد سهام، اوراق قرضه، کالا و یا سایر ابزارهای مالی موجود در حساب خود را معامله کند و به جای استفاده از پول مشتریان، سرمایه خود را وارد معاملات کند.
بانک ها و سایر موسسات مالی با هدف کسب سود مازاد به این نوع تجارت دست می زنند. چنین شرکت هایی اغلب از نظر اطلاعات تجاری و سرمایه گذاری نسبت به سرمایه گذاران متوسط بازار برتری کامل دارند.


با استفاده از پراپ تریندیگ چگونه فعالیت معاملاتی داشته باشیم؟


بیایید پراپ تریدینگ را با یک مثال ساده توضیح دهیم. فرض کنید که معامله گری دارای حداقل سرمایه 1000 دلاری است و با این مقدار سرمایه اقدام به انجام معاملات در بازار فارکس می کند. چنین تریدرهایی اگر معاملاتی با ریسک بالا انجام ندهند در نهایت به سودی در حدود 100 الی 200 دلار دست خواهند یافت. چنین سودی با توجه به سرمایه اندک آنها رقم ناچیزی خواهد بود.
اما در این بین شرکت هایی با عنوان پراپ تریدینگ وجود دارند که در ازای چالشی که تریدر را در معرض آن قرار می دهند، در صورتی که تریدر بتواند خود را به عنوان یک معامله گر حرفه ای به اثبات برساند سرمایه لازم را برای انجام معامله در اختیار آنها قرار می دهند.
در حال حاضر در سطح جهانی شرکت های بسیار زیادی در قالب پراپ فرم فعالیت می کنند که یکی از معروف ترین آنها را می توان شرکت FTMO معرفی کرد. اما با توجه به تحریم های اعمالی علیه ایران بویژه در حوزه مالی، امکان انجام تراکنش مالی برای عضویت و برداشت سود معاملاتی در آن برای کاربران ایرانی مقدور نیست. اما هستند برخی از شرکت های داخلی که در این حوزه فعالیت می کنند و هر کاربری می تواند با واریز مبلغی اندک در آنها ثبت نام کند و اقدام به دریافت یک حساب با رقم بالاتر به عنوان مثال حساب بالای 5000 دلاری نماید.


مزایای ترید در پراپ فرم چیست؟


از آنجایی که یکی از مهم ترین دغدغه های معامله گران کمبود سرمایه برای معاملات است. پراپ تریدینگ این مشکل را برای کاربران خود حل کرده است. بنابراین می توانند با کم ترین سرمایه، معاملاتی با ارقام بسیار بالا را انجام دهند و به سود قابل توجهی دست پیدا کنند.
شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه می توان چالش های موجودی که شرکت های پراپ برای آزمودن تریدرها دارند را با موفقیت سپری کرد؟
در این مورد می توانید از استراتژی های مختلفی استفاده کنید که هر کدام از آنها دارای ریسک نسبتا بالایی هستند و این امکان وجود دارد که کم ترین دارایی خود را نیز از دست بدهید. اما قطعا استفاده از یک استراتژی جامع و هدفمند می تواند شما را به هدف برساند و ریسک از دست دادن سرمایه را تا حد زیادی از بین ببرد.
تیمی از معامله گران حرفه ای بازار فارکس سیستمی را طراحی کرده اند که با تجربه و آزمودن بسیاری از استراتژی های رایج در بازار به دست آمده و در قالب یک استراتژی جامع هم اکنون در اختیار معامله گرانی است که در سالها فعالیت خود در بازار فارکس چندان درخششی نداشته اند و نتوانسته اند روشی برای به دست آوردن سود مستمر پیدا کنند، این سیستم، سیستم معاملاتی توربو نام دارد.
شما با استفاده از این سیستم معاملاتی می توانید حتی سرمایه اندک خود را در مدتی کوتاه چندین برابر کنید و به صورت تضمینی به سود مستمر دست یابید.

سیستم معاملاتی توربو چیست؟

توربو اسکلپر در واقع یک سیستم معاملاتی منحصر به فرد است که توانسته خود را در بازار معاملاتی فارکس به عنوان یک سیستم معاملاتی بدون رقیب معرفی کند.
طراحی آن براساس الگوریتم های بسیار پیچیده ای صورت گرفته است. به طوریکه کاربران می توانند لایوهای بازار را به صورت کاملا شفاف و زنده و با دقت بالا تحلیل نمایند.

بسیاری از تریدرها با این مشکل همیشگی مواجه هستند که چه زمانی وارد بازار معاملاتی شوند و یا چه زمان وقت آن رسیده است که بازار را ترک کنند. به عبارت دیگر ترس و طمع باعث می شود ارزیابی دقیقی از وضعیت پیش رو نداشته باشند.
اما استراتژی نویسی این سیستم معاملاتی به گونه ای است که تحلیل های عمیق زیادی درباره روند بازار در تمامی بازه های زمانی ارائه می دهد و می تواند تحلیل بسیار دقیقی در رابطه با نقطه ورود و خروج از بازار را در اختیار شما قرار دهد.

در واقع باید گفت که سیستم معاملاتی توربو اسکلپر یک استراتژی معاملاتی همه فن حریف است که می تواند رسیدن به سود مستمر 1 الی 3 درصد را برای شما با ضریب اطمینان بسیار بالا تضمین کند.
تحلیل داده های بازار در این سیستم جهت مشخص کردن نوع پوزیشن ها و تا کی در بازار ماندن تنها در کسری از ثانیه صورت می گیرد. این فرایند به شما کمک می کند که به سرعت نسبت به زمان ورود و خروج از بازار آگاهی بدست آورید. منظور از تحلیل، سیگنال های موقعیت بازار برای ورود و خروج معامله گران است.

تریدرهایی که دارای سرمایه محدود هستند می توانند با کمک این سیستم، رفتار معاملاتی یک معامله گر حرفه ای را داشته باشند و بعد از گذراندن مدت زمان محدود، معاملات با حجم سرمایه بالا را انجام دهند. در کل باید گفت که آینده معاملاتی خود را می توانید با استفاده از سیستم توربو اسکلپر تضمین کنید.

اساس کار سیستم توربو اسکلپر در بازه زمانی تایم فریم 5 دقیقه است. دست یابی به سود در مدت زمان کوتاه برای معامله گران حتی آن دسته از افرادی که دارای سابقه و تجربه معامله گری طولانی هستند بسیار سخت و طاقت فرساست و احتمال ضرر در چنین موقعیت هایی بسیار بالاست، اما فناوری به کار رفته در ربات توربو اسکلپر تمامی این مشکل ها را برطرف کرده و تریدرها می توانند در طول روز 2 الی 3 بار موقعیت معاملاتی مناسب باز کنند که ضریب سود دهی بسیار بالا و تضمینی را برای آنها با ریوارد 2 یا بالاتر فراهم می کند.

جمع بندی

اگرچه تجارت با پراپ تریدینگ ریسک بسیار بالایی دارد، اما در مقابل یکی از سودآورترین عملیات یک بانک یا موسسه تجاری است. از اصلی ترین مزایای پراپ تریدینگ افزایش سود است. همچنین استفاده از آن برای آن دسته از کاربرانی که از محدودیت سرمایه خود برای انجام معاملات پر سود رنج می برند نیز گزینه مناسبی است. این شرکت ها با ایجاد وضعیت آزمون برای چنین تریدرهایی این امکان را فراهم می کنند که با سپری کردن مدت زمان مشخصی، سرمایه لازم را برای انجام معاملات با مبالغ بیشتر را به دست آورند.

برای اینکه در این چالش و مراحل بعد با موفقیت به سود مستمر دست یابید باید از استراتژی های معاملاتی استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید تمامی استراتژی ها بدون استثنا دارای ریسک بسیار زیادی هستند. اما در این بین یک راه حل پیشنهادی وجود دارد که استفاده از آن برای بسیاری از معامله گرانی که حجم سرمایه اندکی داشته اند، توانسته حجم معاملات بالایی را فراهم کند و کمک کرده تا از چالش های ایجاد شده و موانعی که در انجام معاملات با آنها روبرو بودند به آسودگی عبور کنند و معاملاتی در رقم های بالا انجام دهند.

این راه حل پیشنهادی همانطور که قبلا نیز اشاره شد سیستم معاملاتی توربو اسکلپر است.
این سیستم در واقع به شما کمک می کند که سود مستمر و واقع بینانه ای را به صورت روزانه بدست آورید.

هدف از معرفی سیستم معاملاتی توربو اسکلپر،کمک به آن دسته از معامله گرانی است که دغدغه کمبود سرمایه را دارند و قصد دارند با استفاده از پراپ تریندیگ حجم معاملاتی بالایی را با کم ترین میزان ریسک انجام دهند. از طرف دیگر می تواند سود قابل توجهی را در کوتاه مدت در بازه زمانی 5 دقیقه نصیب معامله گران کرده و آنها را از ورود به موقعیت های معاملاتی بلند مدت که امکان ریسک در آنها بسیار بالاست، بی نیاز کند.

 

 

در صورت تمایل جهت اطلاع از پراپ های قابل اعتماد میتوانید با ما در تلگرام در ارتباط باشید عزیزان : @LEVELUPTRADER1

=== لینک های مهم ===

 
معرفی بروکر آمارکتس و نحوه ثبت نام در آن
-----
آموزش نصب و استفاده از متاتریدر 4
-----
معرفی پراپ تریندیگ و تامین سرمایه جهت ترید
-----
معرفی سیستم معاملاتی توربو و چرای استفاده از آن!!
 

برنامه ریزی مالیات بر درآمد

    نمایش سرویس